تاريخ : 4/17/2014 12:00:00 AM
کد مطلب: 238
نهمین نشست شورای همایش بزرگداشت آیة الله مشکینی برگزار شد.

نهمین نشست شورای همایش بزرگداشت آیة الله مشکینی برگزار شد.

شورای سیاستگذاری و اجرایی همایش بزرگداشت آیة الله مشکینی قدّس سرّه، نهمین نشست خود را روز پنج شنبه، بیست و هشتم فروردین ماه در مؤسسه علمی- فرهنگی دار الحدیث تشکیل داد.

به گزارش دبیرخانۀ این همایش، نشست یاد شده با حضور آیات و حجج اسلام: استادی، ری­ شهری، سیّد علی حائری،  قاضی عسکر، مهدوی راد، معراجی، مهریزی، عبداللهی، موسوی قافله باشی، محمدتقی سبحانی نیا و خوش­ قلب، و آقایان: اسحاقی (مدیر کل ارشاد اردبیل) و هادی ربانی برگزار شد.

در این نشست، ابتدا حجة الاسلام و المسلمین مهریزی، دبیر علمی همایش، گزارشی از فعالیت­ های علمی و اجرایی دبیرخانۀ همایش را به اطلاع حاضران رساند. وی در این گزارش: تحقیق، پژوهش و آماده سازی مجموعه آثار آیة الله مشکینی در پنجاه جلد، تدوین یادنامۀ ایشان در هفت جلد، تولید نرم افزار مجموعه آثار همایش با همکاری مرکز تحقیقات کامپیوتری نور، تولید نرم افزار تلاوت قرآن با ترجمه آیة الله مشکینی و به صورت گویا گویا، با همکاری آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و راه­ اندازی پایگاه اینترنی را از مهمترین فعالیت های دبیرخانه همایش عنوان کرد.

در ادامۀ جلسه، اعضای شورا پس از تبادل نظر در مورد زمان، مکان و برنامه های مراسم همایش و موارد لازم را به تصویب رساندند.

در پایان مقرّر شد مراسم همایش بزرگداشت آیة الله مشکینی، در بیست و پنجم اردیبهشت سال­جاری، برابر با پانزدهم رجب، سالروز وفات حضرت زینب (س) و نیز سالگرد درگذشت آیة الله مشکینی قدس سرّه در شهر قم برگزار گردد. همچنین در یک ­ام خرداد ماه، همایشی در شهر اردبیل برگزار شود.